środa, 9 stycznia 2013

DIY - kurs na postarzanie brzegów LO

Dziś mam dla Was prosty kursik, który przygotowałam na portal Skrapujące Polki, na postarzanie brzegów LO. Kursik ten z powodzeniem można zastosować również przy mniejszych formach, kartkach, ATC, kartach journalowych.


KROK 1 :Potrzebujemy:
* arkusz papieru,
* nożyczki lub przyrząd do postarzania,
* tusz - można użyć kilka odcieni
* gąbeczki do tuszowania (mogą być najzwyklejsze gąbeczki kosmetyczne lub np. Tima Holtza)

 

KROK 2
Nożyczkami lub narzędziem do postarzania strzępimy brzegi arkusza. Czynność wykonujemy delikatnie, żeby za mocno nie rozedrzeć brzegów, ani nie podrzeć arkusza :)

 

KROK 3 Gdzieniegdzie brzeg arkusza lekko rozdzieramy, rolujemy, lub zaginamy

 

KROK 4  Tuszujemy brzegi gąbeczką uważając na zrolowania i rozdarcia. Jeśli używamy kilka odcieni tuszu, to zawsze zaczynajmy od najjaśniejszego przechodząc stopniowo do ciemniejszego koloru - uzyskamy wówczas fajny efekt głębi.

 

KROK 5

 
KROK 6  Tworzymy imitację pęknięć.
Zginamy arkusz, zagięcie tuszujemy. Wykonujemy takie pęknięcia w kilku miejscach na arkuszu papieru -w pobliżu brzegów a także  na środku arkusza. Uzyskamy efekt postarzonej kartki.

 

Oto efekt końcowy:tak przygotowany arkusz stanowi świetną bazę dla LO.  Z powodzeniem możemy wykorzystywać różne kolory tuszów, nie tylko brązy. Świetnie sprawdza się kolor czarny oraz inne barwy, które akurat pasują do kolorów scrapa.

 

Mam nadzieję, że kursik przypadł Wam do gustu :)

A tak przygotowana baza stanowiła podstawę do wykonania tego oto scrapa - KLIK

Pozdrawiam serdecznie
Berberis

1 komentarz:

Boei pisze...

Świetny kurs- każdemu się przyda:)